Home › Powody postępu otyłości

Powody postępu otyłości

Tusza i otyłość to schorzenia, które dotykają coraz to większą ilość populacji i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych, jednak też w Polsce i innych państwach cywilizowanych. Głównym powodem tych dwóch schorzeń są zaburzenia bilansu energetycznego. Jak donoszą fachowcy jemy coraz więcej niezdrowych zakąsek, tłustych potraw i węglowodanów, jakie na krótki czas zaspokajają uczucie głodu dając do organizmu bomby pustych kalorii. Przyczyn nadwagi jest bez liku, właśnie dlatego każdy kto się z nią zmaga powinien je poznać.

W ten sposób wolno łatwo dowiedzieć się gdzie tak faktycznie tkwi nadrzędna przyczyna kłopotu. Od tego także należy rozpocząć walkę z nim. Okazuje się, że nie wykazujemy wystarczającej aktywności fizycznej. Powodem tego są coraz to bardziej wprawne udogodnienia, które powodują, że większość spraw możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Na domiar tego społeczeństwo z roku na rok jest znacznie bardziej wykształcone. Zajmujemy wysokie stanowiska, wykonujemy pracę biurową, co także nie przekłada się na żaden wydatek energetyczny dla organizmu. Jemy zanadto niejednokrotnie, nazbyt nieczęsto bądź nieregularnie.

Prawidłowy, dzienny plan żywieniowy powinien zawierać w sobie pięć niewielkich, zbilansowanych pokarmów przyjmowanych o regularnych porach dnia.

Oprócz tego analitycy, którzy odpowiedzialni są za prowadzenie licznych badań społecznych zauważają, że z roku na rok entuzjastyczniej sięgamy po wysokokaloryczny alkohol, który nieraz staje się dla nas jedynym sposobem na zabicie swobodnego czasu oraz rozluźnienie po stresującym dniu pracy..
<< Poprzedni
Następny >>