Home › Jak wybrać pierwsze mieszkanie?

Jak wybrać pierwsze mieszkanie?

Decyzja o zakupie mieszkania, dla większości ludzi należy do rewolucyjnych wydarzeń w życiu.

Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z bardzo dużą odpowiedzialnością. Skoro nie mamy zapewnionego wkładu własnego, z reguły zaciągamy wieloletni kredyt. Jak wybrać kawalerkę tak żeby posłużyło ono przez lata? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Większość młodych ludzi mając w planach nabycie nietradycyjnego apartamentu kieruje się dwoma zasadami: po pierwsze blisko centrum, po kolejne mały metraż. Niestety takie myślenie może okazać się błędne. Nabywając świeże apartament musimy podchodzić przyszłościowo.

Lokale znajdujące się w centrum z reguły są znacząco kosztowne, poza tym mały rozmiar lokalu może okazać siebie nie odpowiedni.

Nawet jeśli nie dumamy o założeniu rodziny, znacząco użyteczna może okazać się lokata, w większy metraż, ponieważ w tym momencie w zależności od okoliczności,możemy kawalerkę wynająć. Należy też pomyśleć o lokalizacjach bardziej odległych od śródmieścia, te okolice są spokojne, a budyneczki tam budowane mają więcej udogodnień typu: taras czy podziemny garaż. Na dodatek opłaca się pomyśleć o rozłożeniu mieszkania. Opłaca się zadbać o to żeby takowe pomieszczenia jak kuchnia czy salon były celnie naświetlone. Z tego powodu dobrze będzie skorzystać pod uwagę na którą stronę świata skierowane jest mieszkanie. Kolejną istotną pytaniem jest wybór odpowiedniej kondygnacji. Pamiętajmy, że kawalerki na parterze, parokrotnie są tańsze a także są wyposażone mini ogródek, ale musimy w takich sytuacjach zainwestować w odpowiedni system alarmowy, dlatego że jesteśmy bardziej narażeni na wariant kradzieży..


<< Poprzedni
Następny >>