Home › Jak spędzimy wakacje w roku 2017

Jak spędzimy wakacje w roku 2017

Sezon wakacyjny zbliża się , wobec czego Polacy coraz poważniej myślą nad metodą zorganizowania swojego urlopu. Znamy kilka podstawowych sposobów spędzania przez rodaków wakacji. Poniżej wymieniono najpopularniejsze
1) Bałtyk lub góry w kraju
Wciąż najpowszechniejszy azymut naszych wyjazdów wakacyjnych. Nadmorskie miasteczka i górskie uzdrowiska są wciąż chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi. W ubiegłym roku miały rekordowe zagęszczenie odwiedzających od lat, co w opinii wielu obserwatorów jest powiązane z wprowadzeniem przez rząd programu pomocowego 500+. Zazwyczaj na takie wyjazdy wybieramy się za pomocą pociągu lub własnego samochodu
ZDJECIE3 2) Wakacje zorganizowane
Zwiększającą estymą cieszą się dalekie, zorganizowane wyjazdy wraz z pośrednikiem. Pośrednik organizuje wtedy transport, rezerwuje ekskluzywny hotel, a urlopowiczom pozostaje tylko radować się z darmowego jedzenia i picia w wykupionych restauracjach czy barach. W ofercie zwykle znajdują się też organizowane tripy po okolicy, za które jednak należy więcej się wykosztować. Najpopularniejszymi miejscami docelowymi w omawianej sytuacji są Hellada, Hiszpania,Italia czy Chorwacja. Z uwagi na niestabilną sytuację w państwach afrykańskich zmniejszyła się popularność tego kierunku.

W tym roku biura podróży przewidują niespotykaną liczbę chętnych na zagraniczne podróże.
3) Urlop u familii
Znaczna część z nas posiada rodzinę w niewielkich miejscowościach, lub w ciekawie zlokalizowanych okolicach i to tamplanuje swoje urlopy.

Chcemy wyrwać się z wielkomiejskiego szumu i zgiełku wobec czego wyjeżdżamy na obszary niezurbanizowanepo to aby wyluzować się i zrelaksować się na łonie natury.
4) Urlop Polaka czyli czas remontów
W dalszym ciągu spore grono Polaków własny urlop wakacyjny spędza napróbach usprawnienia własnych warunków domowych. W trakcie wakacji zmieniamy barwę ścian, wymieniamy posadzkę, czy remontujemy toaletę Po czasie wykorzystanym na takim "wypoczynku" wracamy do pracy w oczekiwaniu na kolejny rok i na następną sposobność do wypoczynku..
.
Przydatne zasoby: zielona kawa gdzie kupić