Home › Czemu mieszkania we Wrocławiu drożeją?

Czemu mieszkania we Wrocławiu drożeją?

Na okresie bliskich kilku lat, stan na rynku lokali we Wrocławiu diametralnie się zmienił. Około mniej więcej 5 lat wstecz byliśmy w stanie nabyć nowe domostwa w tym mieście za całkiem przyzwoitą cenę. Niestety, obecnie kwoty nowoczesnych nieruchomości we Wrocławiu są zbliżone do tych, które na przykład panują w mieście stołecznym Polski lub na północy. Dlaczego tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym tekście!

Przyczyną wzmocnionego ruchu na wrocławskim rynku lokali, którego skutkiem jest budowa nowych nieruchomości, będzie na ogół ogromna migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska. Pozytywna ewentualność ekonomiczna tego regionu, a także nieustannie polepszające się warunki pracy, przyciągają so siebie rzeszę ludzi którzy pragną polepszyć poziom własnego funkcjonowania. Sporym rozrostem cechuje się branża IT i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najchętniej potrzebni.

Efektem nawału świeżych mieszkańców miasteczka jest znacząco duży popyt na nieruchomości mieszkalne.

z tego powodu deweloperzy decydują się ulokowanie projektów na terenie całego Wrocławia.

Sporą popularnością cieszą się Krzyki czy Grabiszyn.

Jednakże znajdują się konsumenci drogich nieruchomości, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki. Drugim czynnikiem, który przesądza o natężonym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych ludzi do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez atrakcyjność ośrodków edukacyjnych, które przyciągają do się uczniów nawet z odległych końców Polski.

W związku z tym wynajmujący mieszkań mogą pozwolić sobie na ustalanie wysokich stałych opłat.

Oblicza się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego lokalu wynosi około 800 złotych za miesiąc..
Artykuł z: Nowoczesne lokale we Wrocławiu

<< Poprzedni
Następny >>